Parapety i nawiewniki

Okna BUDVAR Centrum

ul. Wyszyńskiego 14A

65-001 Zielona Góra

tel. 68 323 45 90
tel. 609 590 185

Jesteśmy firmą z 20-letnim doświadczeniem. Zajmujemy się produkcją, sprzedażą, montażem i doradztwem. Prowadzimy sprzedaż gotówkową i ratalną (bank Santander).

 

Parapety
Fenorm Helolit
Parapety fenorm helolit wykonywane są z drewnopodobnej płyty V100, która charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na działanie wilgoci. Laminowana powierzchnia płyty helolit jest niezmiernie trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie i zadrapania.
W ofercie posiadamy wiele kolorów, które łatwo można dopasować do każdego wnętrza: od tradycyjnego jasnego dębu czy sosny, do marmuru carrara, czy bardzo modnego obecnie orzecha.


Helopal Classic, Elegance, Exclusive
Płyta helopal, z której wykonane są parapety, to materiał o szczególnych właściwościach. Technologia produkcji udoskonalana przez prawie czterdzieści lat spowodowała, że materiał ten spełnia wszystkie wymogi techniczne i użytkowe stawiane parapetom okiennym.
Helopal produkowany jest z mączki marmurowej (80%) i wyselekcjonowanych żywic naturalnych (20%). Wspaniale imituje marmur. Przewyższa go jednak pod względem praktycznym, ponieważ w odróżnieniu od marmuru naturalnego i konglomeratów nie wymaga stosowania impregnatów zabezpieczających.
Oba rodzaje powierzchni dostępne w ofercie - błyszcząca i matowa są całkowicie odporne na plamy (woda, kawa, wino, tłuszcz) zmiany temperatury (od -40 do 80 C) działanie promieni UV oraz środków chemicznych stosowanych w gospodarstwie domowym.
Jest elastyczny i odporny na uszkodzenia mechaniczne, co ma istotne znaczenie podczas montażu oraz w dalszej eksploatacji.


Fenorm Aluminium
Parapety fenorm aluminium wykonane są z tłoczonego aluminium. Powierzchnia blachy może być naturalnie anodowana w kolorze średniego brązu, zamszowej zieleni, białym lub w innych kolorach z palety RAL.
Ofertę uzupełniają aluminiowe zakończenia, połączenia stykowe i narożnikowe, uszczelka zaślepki na śruby mocujące.


Nawiewniki
Nawiewniki okienne umożliwiają dopływ powietrza do pomieszczeń mieszkalnych. Nawet przy szczelnie zamkniętym oknie dostarczane jest świeże powietrze niezbędne do zapewnienia skutecznej wentylacji. Standardowy zestaw składa się z części wewnętrznej (nawiewnika), który reguluje ilość dostarczanego powietrza oraz z części zewnętrznej (okapu), który chroni przed deszczem i owadami. Dodatkowo można zastosować specjalne łączniki i okapy akustyczne, które chronią przed hałasem zewnętrznym.
Nawiewniki montowane są w górnej części okna. Taki sposób podyktowany jest przepisami Normy Polskiej oraz względami praktycznymi. Zewnętrzne powietrze przepływa ponad strefą przebywania ludzi, co zapobiega nieprzyjemnemu zjawisku przeciągu i uczuciu dyskomfortu użytkowników.
Nawiewniki montujemy w pokojach i ewentualnie w kuchni, następnie powietrze przepływa przez całe mieszkanie do pomieszczeń z kanałami wentylacyjnymi (kuchnia, łazienka, WC), gdzie jest usuwane na zewnątrz wraz z powstałymi zanieczyszczeniami.
Ze względu na sposób działania wyróżniamy:
nawiewniki higrosterowane - sterowane automatycznie, ilość dostarczanego powietrza zależy od wilgotności względnej panującej w pomieszczeniu. Im wyższa wilgotność, tym większy napływ powietrza. w zależności od pory dnia i od sposobu użytkowania pomieszczeń, zmienia się ilość dopływającego powietrza (np. w nocy jest większy nawiew do sypialni, w ciągu dnia do pokoju dziennego). Czujnikiem sterującym jest wiązka taśm wykonana z poliamidu. Istnieje możliwość zamknięcia przysłony ograniczając przepływ powietrza do minimum.
nawiewniki ciśnieniowe - samoregulujące, ilość dostarczanego powietrza zależy od różnicy ciśnień na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia. Dzieje się tak do poziomu różnicy ciśnień, przy którym wydajność nawiewnika osiąga wartość maksymalną. Przy dalszym wzroście skrzydełka odchylają się ograniczając ilość doprowadzanego powietrza. Taka sytuacja może być spowodowana, np. podmuchem wiatru. Użytkownik ma możliwość zamknięcia przysłony ograniczając przepływ powietrza do minimum.
nawiewniki sterowane ręcznie - użytkownik sam reguluje ilość dostarczanego powietrza przez otwarcie/zamknięcie przesłony.

 

 

Godziny otwarcia:
pon.-pt. 9:00-17:00
sob. 10:00-12:00


Parking: w bliskiej odległości od sklepu.


    Pokaż Okna BUDVAR Centrum na większej mapie